Metal Gear Hideout

 20.1.2020


Herní menu


Informace

  • Premiéra: 19.7.1990 na MSX2
  • Vydavatel: Konami
  • Typ hry: Stealth Action
  • Technologie: 2D grafika
  • Jazykové mutace: JP, EN, SP
  • Oficiální web: klikni zde

Metal Gear 2

Data vydání

  • Japonsko(MSX2) - 19.7.1990
  • Japonsko(Mobil) - 1.10.2004
  • Japonsko(PS2) - 22.12.2005

Hlášky

  • Big Boss: Start a war, fan its flames, create victims... Then save them, train them... And feed them back onto the battlefield. It's a perfectly logical system. In this world of ours, conflict never ends. And neither does our purpose... our raison d'etre.
4.jpg

Jakákoli vaše Metal Gear tvorba se může objevit na Metal Gear Store. Stačí napsat na admin@metalgearsolid.cz

Návod

Infiltrace Zanzibaru

Po úvodním rozhovoru jděte do další obrazovky. Vyhněte se strážným a pokračujte do pravé obrazovky a dále na sever. Prolezte dírou v plotě a jděte jedinou možnou cestou, dokud nenarazíte na další díru. Prolezte jí, pokračujte dále a narazíte na poslední díru v plotě, která vás zavede až k hlavnímu vchodu do budovy. Hlavním vchodem ale do budovy vejít nemůžete, proto se přesuňte do pravé obrazovky, kde najdete v náklaďáku vaši první zbraň. Vyjděte z náklaďáku a vlezte do větrací šachty v severní části obrazovky. Plazte se šachtou stále rovně.


Budova Zanzibaru

Šachta vás zavede až do hangáru tanků v budově Zanzibaru. Sejděte z rampy a pokračujte směrem doleva, dokud nespatříte schody vedoucí na další rampu. Pokračujte doprava a nahoru a po levé straně by měla být místnost se dvěma výtahy. Jelikož levý výtah nefunguje, nastupte do pravého výtahu a jeďte do 2.patra. Vystupte z výtahu a jděte do prava. Dávejte si pozor na podlahu vydávající zvuk a v místnosti vpravo si vezměte IDCARD 1. Nyní se můžete spokojeně vrátit do výtahu, v tomto patře už nic důležitého není. Na řaďě je 3.patro. Použijte kartu na severní dveře a pokračujte až úplně na konec chodby, kde projděte dveřmi po pravé straně. Počkejte až laser zmizí a rychle proběhněte do jižní chodby. Zvolte si v inventáři CIGARETTES – zobrazí vám bezepečností lasery, kterým se musíte vyhnout nebo spustíte alarm. V další místnosti vás čeká to samé. Lasery vás ale tentokrát pustí jen jedním směrem do místnosti s plynovou maskou. Vyhněte se laserům, vezměte si plynovou masku a vraťte se zpátky do místnosti s výtahem. Projděte jižními dveřmi. V další obrazovce jsou dvoje dveře, projít ale můžete jen těmi severnějšími. Jakmile jimi projdete, nasaďte si GAS MASK. Na konci chodby si dejte pozor na kameru. Za levými dveřmi vás čeká první boss, proto se ujistěte, že máte dostatek nábojů a RATION.


BOSS: Black Color

black color

Pamatujte, že když bude Snake uvnitř obdélníku, Black Color bude mimo něj a když se Snake bude pohybovat mimo obdélník, Black Color bude uvnitř. Taktičtější je pohybovat se mimo obdélník. Počkejte si až se Black Color teleportuje někam do obdélníku a vystřelte na něj. Při sřílení buďte co nejblíže hranám obdélníku, aby ho kulka zasáhla dříve, než se stihne teleportovat. Když začne Black Color červeně blikat, znamená to, že už jste blízko k jeho porážce. Když budete dostatečně rychlí a přesní ve střelbě, nebude problém tohoto bosse porazit.


Cesta do džungle

Black Color za sebou zanechal IDCARD 2. Seberte ji, vraťte se zpátky do místnosti s výtahem a pokračujte severními dveřmi k bezpečnostímu laseru. Tentokrát ale nechoďte jižní chodbou, ale pokračujte do prava do místnosti, která je střežena kamerou a lasery. Za pomocí cigaret se vyhněte laserům a projděte do místnosti před vámi za pomocí IDCARD 2. Seberte MINE DETECTOR a vraťte se do místnosti s výtahem. Doporučuji vám projít díky IDCARD2 nově přístupné lokace ve 2.patře, kde najdete spoustu zásob včetně tlumiče pro zbraň HANDGUN. Tak jako tak, vaše další kroky povedou do 1.patra. Vyjděte z místnosti s výtahem a slezte po schodech z rampy. Jděte až úplně na severozápad. Zde použijte IDCARD 2 na dveře. Objevíte se v místnosti s tanky a v další obrazovce uvidíte vojáka se zeleným baretem, jak vychází z budovy. Ihned ho následujte.


Džungle

Vaším úkolem je sledovat vojáka se zeleným baretem skrze džungli. Dávejte si pozor, ať si vás nevšimne, čas od času totiž zkontroluje, jestli ho někdo nesleduje. Proto se raději zdržujte „za rohem“. Neopouštějte lokaci, buďte stále v těsném závěsu za vojákem. Bude si s vámi pohrávat, naschvál trasu prodlouží a bude dokonce zrychlovat svoji chůzi. Buďte ale stále ve střehu a nenechte se vidět nebo budete muset celé sledování opakovat znovu. Až se dostanete k budově(nemyslím tím budovu Zanzibaru, odkud jste přišli), zbavte se vojáka a vejděte do budovy pomocí IDCARD 2. Uslyšíte jak někdo vyklepává do zdi morseovkou frekvenci své vysílačky. Zavolejte tedy na tuto frekvenci - 140.82. Po rozhovoru pokračujte džunglí stále do prava, dokud nenarazíte na rozcestí. Vpravo je bažina a severní cesta vede do pouště. Jdětě tedy severní cestou. Zavolá vám „jeden z vašich fanoušků“ a informuje vás, že se nacházíte v minovém poli. Zvolte si tedy v inventáři MINE DETECTOR. Miny se vám na radaru zobrazí jako tečky. Když se přes miny přeplazíte, Snake je sebere a schová do svého inventáře. Posbírejte co nejvíce min to jde, budete je potřebovat. Vraťte se a vydejte se cestou k bažině. Přejděte přes bažinu(NÁVOD: GIF(3.73 MB) | AVI(0.43 MB)). Dostanete se až na ostrůvek s budovou. Zlikvidujte strážného a pomocí IDCARD 2 vejděte do budovy. Za severními dveřmi, které otevřete pomocí IDCARD 1, čeká další boss.


BOSSS: Running Man

running man

Ihned na začátku souboje si nasaďte GAS MASK, protože místnost je naplněna nervovým plynem. V inventáři si zvolte MINE a nastražte je do třech úzkých chodbiček. Utíkejte za Running Manem, čímž ho nalákáte do vaší pasti. Když obrazovka zabliká, znamená to, že Running Man stoupnul na minu. I když máte GAS MASK, kyslík vám nevydrží po celou dobu souboje, proto se musíte jít čas od času nadýchat čerstvého vzduchu ven z místnosti. Při návratu do místnosti s bossem si nezapomeňte znovu nasadit GAS MASK. Dojdou-li vám miny, musíte se zdlouhavě vrátit přes bažinu na poušť a doplnit si zásoby. Tuto taktiku opakujte pořád dokola: miny, utíkání, nádech.


Cesta za STINGERS

Po explozi Running Mana po něm zůstane IDCARD 3. Seberte ji a odejděte z místnosti. Vraťte se přes bažinu stejnou cestou až do budovy Zanzibaru. Ihned v první místnosti budovy vyjděte po schodech a otevře si dveře pomocí IDCARD 3. Jděte po pravé straně balkónu směrem na jih. Kameře se můžete vyhnout tak, že si vlezete pod průduchu. Pokračujte stále na jih, vyhněte se vojákům a použijte IDCARD 3 na dveře po levé straně. Uvnitř místnosti najdete STINGERS. Vraťte se do místnosti s východem z budovy, ale nechoďte do džungle. Vyjděte z místnosti jihovýchodními dveřmi a ihned, jak sejdete ze schůdků, zabočte do prava a vyjděte po schůdcích k dalším dveřím, které otevřete za pomocí IDCARD 3. V místnosti naleznete RED CARD, která kombinuje vlastnosti IDCARD 1-3. Tak si ušetříte práci s neustálým přepínáním karet v inventáři. Vraťte se do místnosti, odkud jste před chvílí přišli, vyjděte z budovy a pokračujte skrze džungli na poušť. Jděte stále na sever. Až se dostanete do lokace se strážnými, zavolá vám Holly White a informuje o tom, že se musíte po písku plazit nebo na sebe upozorníte. Písek totiž vydává zvuky, když se po něm chodí. Abyste se vyhnuli strážným, můžete se plazit pod náklaďáky. Když půjdete stále na sever, dočkáte se třetího bosse.


BOSS: Hind D

hind d

Tento boss je velice jednoduchý, pokud víte jak na něj. Bojovat můžete ve 4 obrazovkách. Hind D na vás může útočit pouze v případě, že je ve stejné obrazovce jako vy. Pamatujte, že létá proti směru hodinových ručiček po všech 4 obrazovkách. Schovejte se pod jednu z průduch a počkejte, až nad vámi vrtulník proletí do další obrazovky. V tom okamžiku rychle vylezte a zvolte si v inventáři STINGERS. Na radaru se vám objeví zaměřovač. Nasměrujte ho před Hind D, který je na radaru zobrazen jako bílá tečka, a vystřelte chvíli před tím, než vletí do zóny vašeho zaměřovače. Snažte se, aby Hind D vletěl do jeho středu. Buďte přesní, protože můžete pouze 2x minout, pak vám dojde potřebná munice. Po zásahu schovejte STINGERS a znovu si vlezte pod průduchu.


Tower Building

Po souboji pokračujte na sever. Objevíte se před věží. Jděte do pravé obrazovky. Zavolá vám Campbell a navrhne infiltraci věže v lepenkové krabici. Vemte si tedy z náklaďáku krabici, vlezte si do ní a jděte na posuvný pás. Dostanete se do Tower Building. Zavolá vám Holly a řekne, že když se pokoušela navázat kontakt s Kio Marvem, tak byla objevena nepřáteli. Je někde v této budově, proto ji musíte jít zachránit. Pokračujte do další obrazovky. Nacházíte se v místnosti, která je do tvaru velké spirály. Jděte směrem dovnitř spirály. Cestou narazíte na výtah, ignorujte jej a nastupte až do druhého výtahu, na který cestou narazíte. Jeďte do patra B1. Jděte do další obrazovky a pokračujte do leva. Prozkoumejte místnosti, na které cestou narazíte, protože v jedné z nich najdete PLASTIC BOMB. Pokračujte dále. Nechoďte do vody, ale nahoru a doprava. Na konci této cesty je prázdná místnost. Položte doprostřed pravé zdi této místnosti PLASTIC BOMB. Odpalte nálož a projděte vytvořeným průchodem. Promluvte si s Holly. Dá vám IDCARD 4 a odejde. Vraťte se do výtahu a jeďte do 1.patra. Nyní jděte směrem ven ze spirály, až k dalšímu výtahu. Cestou si dávejte pozor na vojáky. Jeďte do 10.patra. Objevíte se v lokaci s fialovými zdmi. Pokračujte do další obrazovky. Zde musíte odpálit jižní zeď. Jděte podél zdi a bouchejte do ní, dokud se neozve jiný zvuk než obvykle. Položte na zeď PLASTIC BOMB a odpalte ji. Projděte vytvořenou cestou do další chodby. Jděte úplně do leva až na konec, otočte se na jih a odpalte zeď před vámi. Pokračujte dále až na konec chodby. Nyní musíte opět odpálit jižní zeď. Použijte stejnou fintu s boucháním do zdi jako předtím, dokud nenajdete to správné místo. Po odpálení jděte do vzniklé chodby a pokračujte do leva, kde se pomocí IDCARD 4 dostanete do místnosti s GRENADE. Všechny seberte, vraťte se k výtahu a jeďte do 1.patra. Nyní jděte až doprostřed spirály. Vejděte do výtahu a jeďte do 30.patra, kde vás čeká v pořadí již čtvrtý boss.


BOSS: Red Blaster

red blaster

Red Blaster je velice jednoduchý boss. Snake je chycen do pasti z drátů, přes které se sice můžete dostat, ale riskujete zranění a navíc je to úplně zbytečné. K vítězství vám stačí i ten malý prostor, který Blasterova past poskytuje. Vemte si do ruky granát a stoupněte si tak, aby zaměřovač mířil na plošinu, po které se Blaster pohybuje. Stůjte na levé straně pasti a až uvidíte, že se Blaster blíží k vašemu zaměřovači, hoďte granát. Běžte do prava a akci opakujte. Stačí tedy jen pobíhat ze strany na stranu a házet granáty, čímž se zároveň vyhnete i jeho útokům. Vítězství je tentokrát opravdu jednoduché.


Tower Building podruhé

Jděte do další obrazovky, kde projděte jižními dveřmi, které vedou na schodiště věže. Vyjděte schody až nahoru a odpalte pomocí PLASTIC BOMB zeď, která vám brání v cestě. Nově vytvořená cesta vede na střechu, kde je vaším úkolem chytit poletujícího holuba. Zvolte se v inventáři B2 RATION. Pokud holub zrovna létá, tak počkejte až se posadí a přijděte k němu. Přečtěte si zprávu a zavolejte Dr. Marvovi na frekvenci 140.51. Marv začne mluvit česky, čemuž Snake vůbec nerozumí, takže zavolejte Dr. Pettrovichovi na frekvenci 140.82. Po rozhovoru se vraťte po schodech zpět do 30. patra a sjeďte výtahem dolů, do 1.patra. Opusťte budovu dveřmi, které jsou na jižní stěně spirálovité místnosti. Budete k tomu potřebovat IDCARD 4.


Natasha Markova

Z Tower Building se vydejte na jih přes poušť až do džungle. Mějte na mysli, že v poušti jsou nastraženy miny, takže nezapomeňte aktivovat MINE DETECTOR. Džunglí jděte až do ZANZIBAR BUILDING. Známou cestou pokračujte až k výtahu, kterým jeďte do 3.patra. Použijte IDCARD 4 na dveře nalevo. V této místnosti si otevřete touto kartou dveře nahoře úplně vpravo. Projděte dalšími dveřmi za pomoci RED CARD. Opatrně se zbavte vojáka a pokračujte dále. Pomocí RED CARD se dostaňte až na konec cesty, kde ze stolu seberte ROBOT MOUSE. Vraťte se do žlutě zbarvené lokace a projděte všechny místnosti, kde si naberte zásoby. Vraťte se do místnosti s výtahem a pomocí RED CARD projděte jižními dveřmi. Pokračujte do další obrazovky a na pravé straně uvidíte dvoje dveře. Projděte těmi jižními a okamžitě si nasaďte GAS MASK. Pokračujte na konec chodby a na dveře použijte IDCARD 4. Objevíte se v místnosti, kde je absolutní tma. Jde vidět pouze tlačítko. Jděte až úplně do prava, dokud nenarazíte do zdi a poté nahoru k tlačítku. Zmáčkněte ho. Rozsvítíte. Pokračujte do další místnosti, kde spatříte 3 vojáky za sebou, ovšem zbavit se jich můžete velice jednoduše. V další místnosti najdete NIGHT VIEWER. Dávejte si pozor na pasti. Nyní se vraťte do místnosti s výtahem a jeďte do 4.patra. IDCARD 4 vám pomůže otevřít dveře na levé straně, které vás zavedou do chodby s laserem. Vyhněte se mu a pokračujte až úplně na sever do obrazovky s kamerou. Vyhněte se jí, pokračujte do leva a jděte až úplně na konec chodby, kde pomocí RED CARD otevřete dveře napravo. V místnosti použijte na jižní dveře IDCARD 4. Objevíte se v místnosti s úplnou tmou. Nasaďte si NIGHT VIEWER. Proplazte se pod stěnou, ale pozor na past, která následuje ihned za ní! Následující dveře otevřete pomocí RED CARD. Nelekněte se obrovského množství vojáků, v další místnosti vás čeká to samé, ale pozor! Voják úplně dole vás může vidět a spustit alarm. V další obrazovce jsou opět vojáci, 3 z nich jsou skuteční. Podívejte se na radar a blikající tečky znázorňují skutečné vojáky. Vyhněte se jim a pokračujte do další místnosti s pomocí IDCARD 4. Objevíte se v jídelně, kde se můžete v případě nebezpečí schovat pod jídelní stůl. Ale pozor!! Nezabíjejte v této lokaci žádné vojáky! Jedním z nich je totiž Natasha Markova, kterou musíte kontaktovat. Jihovýchodním východem pokračujte do další chodby, kde navštivte pánské toalety. Seberte zde BUCKET. Vyjděte před záchodky a schovejte se za květináče tak, aby na vás nebylo z levé strany vidět. Počkejte tu na Natashu, až půjde na záchod. Následujte ji. Ať je to podivné jak chce, na těchto záchodcích je výtah. Jeďte do patra B3. Nyní jste ve sklepení. Již v další místnosti budete mít tu čest setkat se s obřími mechanickými čističi. Ve chvíli, kdy se vás dotknou, jste okamžitě mrtví. Projít na druhou stranu místnosti by pro vás neměl být až tak velký problém. Na západní straně najdete výtah, kterým jeďte do 1.patra. Naberte do party Dr. Pettroviche a vraťte se výtahem do patra B3. Tam jděte úplně doprava a pomocí IDCARD 5, kterou vám dal Dr. Pettrovich, projděte severními dveřmi. Jděte kanálem, dokud se nespustí animace. Po ní pokračujte dále na sever až k výtahu, kterým jeďte do 1.patra. Jakmile vyjdete z výtahu, zvolte si v menu MINE DETECTOR a pokračujte na západ do obrazovky s jediným náklaďákem a se spoustou min. Jelikož se nemůžete plazit, když s sebou máte Natashu a Dr. Pettroviche, musíte najít způsob jak miny obejít. Mě osobně se to nepodařilo, takže jsem nechal jednu minu vybouchnout, abych mohl pokračovat do severní obrazovky.


Hymna Zanzibaru

Po animaci vám nezbývá nic jiného než se vrátit do předchozí obrazovky. Vraťte se do východní obrazovky, kde je několik oplocených náklaďáků. Vyprázdněte náklaďáky, ale nezapomeňte se pomocí MINE DETECTOR vyvarovat minám. Vraťte se do západní obrazovky. Nyní již máte IDCARD 6, která vám pomůže otevřít jižní dveře. Objevíte se ve známé spirále. Opusťte tuto místnost jižním východem pomocí IDCARD 4 tak, jak jste to už jednou udělali. Objevíte se v poušti. Cesta na jih vás zavede do džungle, známou cestou na západ se dostaňte až do budovy Zanzibaru. Vyjděte z místnosti jihovýchodním východem a projděte dveřmi po pravé straně. V této malé místnosti si otevřete levé dveře pomocí IDCARD 6 a seberte BLUE CARD, která v sobě kombinuje IDCARD 4-6. Odejděte a známou cestou pokračujte k výtahu, kterým jeďte do 4. patra. Pokračujte jedinou možnou cestou až k rozcestí, kde zabočte do prava. Když projdete pomocí BLUE CARD severními dveřmi, dostanete se do šatny vojáků. Pokud je spuštěný alarm, můžete se schovat do jedné ze skříněk(stačí do ní udeřit). Pokračujte šatnou směrem do prava. Dojdete do ložnice vojáků Zanzibaru. Musíte se jí proplazit, schovávejte se pod postele a hlavně nevstávejte, protože zdejší podlaha vydává zvuky, které by na Snaka mohly upozornit. Dávejte pozor na kameru jezdící po levé stěně. Na konci ložnice si otevřete pomocí RED CARD pravé dveře a objevíte se v další ložnici. Je zde úplná tma. Máte 2 možnosti. Buď použijte NIGHT VIEWER nebo zapněte světlo pomocí tlačítka(stačí do něj udeřit). Rozsvícení světla ale probudí strážné. Pokračujte ložnicí na sever do ošetřovny, kam se dostanete díky BLUE CARD. Seberte zde PILLS a vraťte se na jižní konec ložnice, kde projděte dveřmi do sauny. Chvíli zde zůstaňte, dokud se vám v inventáři NATASHA'S BROOCH nezmění na klíč. Nyní se ložnicí vraťte až do šatny vojáků. Zvolte si v inventáři klíč a otevřete jím škříňku vpravo nahoře. Najdete zde CASSETTE. Opusťte šatnu a vraťte se do výtahu. Tentokrát jeďte to 2. patra. Ihned jak vyjdete z výtahu, vejděte do levého výtahu, kterým sjeďte do patra B1. Pomocí RED CARD projděte jižními dveřmi. V následující místnosti projděte pomocí BLUE CARD dveřmi po levé straně, cestou si dávejte pozor na otevírající se podlahu. Jižní cesta je zablokovaná drátem. To ale nebude problém. Dostaňte se přes něj a na levé straně místnosti pokračujte směrem na sever. Dávejte pozor na kamery. Přesekněte první drát po levé straně a přejděte na druhou stranu. V místnosti po Snakově levici najdete OXYGEN TANK. Vraťte se ke dveřím, kterými jste přišli a tentokrát jděte na sever. Hlídejte si na radaru pozici kamer a pokračujte stále na sever. Až přetrhnete všechny dráty, cesta do místnosti s CAMOUFLAGE MAT bude volná. Seberte ji a vraťte se do místnosti, ze které jste sem přišli(jižně od výtahu). Tentokrát jděte do pravé obrazovky. Zde otevřete pomocí RED CARD dolní místnost, kde najdete SUB MACHINE GUN. Vyjděte z místnosti, pokračujte na sever a cestou vyprázdněte všechny sklady munice. Úplně v severní místnosti najdete BULLETPROOF VEST. Dávejte si ale pozor, před touto místností jsou nastraženy pasti. Vraťte se k výtahu a jeďte do 2. patra. Přestupte do druhého výtahu a sjeďte do 1. patra. Vraťte se k rampě s větrací šachtou, kterou jste do budovy Zanzibaru poprvé přišli. Na severní zdi jsou velké dveře. Otevřete je pomocí BLUE CARD a ihned po vstupu do místnosti si zvolte v inventáři CASSETTE. Začne hrát hymna Zanzibaru, vojáci začnou salutovat a vy máte šanci proběhnout nepovšimnuti. Udělejte tak a proběhněte do místnosti úplně na konci. Seberte zde HANG-GLIDER. Vraťte se za použití předchozí techniky a jděte z budovy Zanzibaru do džungle, z džungle do pouště a z pouště do Tower Building. Dostaňte se k výtahu v půli cesty do středu spirálové místnosti(severní část spirály), ale nevcházejte zatím do něj. Nejdříve se musíte vybavit na další souboj s bossem. Jako zbraň si zvolte SUB MACHINE GUN a jako předmět nějaké RATION. Vejděte do výtahu a jeďte do 20.patra. V 19.patře vám zavolá Grey Fox. Po rozhovoru už následuje souboj s Ultra Box.


BOSS: Ultra Box

ultra box

Tato speciální jednotka pro útok na blízko se skládá ze čtyř členů. To znamená, že na vás budou útočit ze čtyř stran, ale nikdy ne zároveň. Někteří budou jakoby stát na stěně, to znamená, že jsou dočasně mimo hru a neútočí. Čas od času ale seskočí a začnou na vás útočit. Ignorujte vojáky, kteří budou skákat stále na zeď a zase zpátky. Ti v této chvíli nejsou nebezpeční, soustřeďte se na ostatní. Doporučuji se zaměřit na jednoho, maximálně dva z vojáků. Pak stačí být připraven až začně seskakovat ze zdi, namířit zbraň a zaútočit. Nezapomeňte si v inventáři neustále překlikávat na jiné RATION, když vám dojde. Tento souboj vám totiž sebere hodně zdraví. Přesto všechno byste měli s touto taktikou Ultra Box bez větších problémů porazit.


Na vrchol věže

Seberte IDCARD 7 a vyjděte z výtahu. Pokračujte směrem vně spirály(od výtahu do prava) a prvním výtahem, na který narazíte, jeďte do 10.patra. Jakmile vyjdete z výtahu, zvolte si v inventáři PLASTIC BOMB a položte ji na stěnu úplně vlevo. Po odpálení se vytvoří průchod do chodby plné bezpečnostních laserů. Dostat se přes ně do další obrazovky byste měli zvládnout. Vybavte se nějakou zbraní a RATION a projděte jedinými dveřmi na jihu místnosti pomocí IDCARD 7. Objevíte se na schodišti této budovy. Spustí se alarm a vaším úkolem je vyběhnout 10 pater, zatímco vás vojáci budou honit. Utíkejte tedy nahoru. Nesbírejte cestou žádné předměty, akorát by vás to zpomalilo a stejně se pro ně můžete vrátit později. První překážkou, na kterou narazíte, je natažený drát, který chvíli trvá, než se přetrhne. Musíte jít úplně nalevo nebo úplně napravo drátu, abyste byli dočasně skryti před kulkami příchozích vojáků, a snažit se lano přetrhnout. Až se tak stane, pokračujte do další obrazovky a tam vás čeká to samé. V 17.patře si dávejte pozor na propasti v zemi. Až vyjdete úplně na vrchol, mějte připravenou IDCARD 7, kterou otevřete žluté dveře. Jděte do západní obrazovky a z ní pokračujte do obrazovky severní. Objevíte se na balkóně. Nezapomeňte, že podlaha vydává zvuky, takže se musíte plazit nebo se zbavit hlídajícího vojáka. Zavolá vám jeden z vašich fanoušků a prozradí vám, že z balkónu můžete letět pouze v případě, že vítr fouká na sever, ale problém je v tom, že obvykle fouká na jih. Proto musíte zjistit, kterým směrem vítr fouká. Proto si jako předmět zvolte GAS MASK a jako zbraň GAS GRENADE. Hoďte granát na balkón a šipka vám ukáže, kterým směrem vane vítr. Dejte Snakovi CIGARETTES na uklidnění, poté si v inventáři zvolte HANG-GLIDER a přistupte k hraně balkónu. Spustí se animace, ve které Snake přeletí rozbitý most. Jděte stále doleva, dokud nepřijdete do lokace se dvěma auty. Jedno z aut má takový posuvný pás. Když si vlezete do krabice a stoupnete si na pás, tak vás voják autem odveze zpět do Tower Building. Chcete-li ale pokračovat ve hře kupředu, tak si pomocí IDCARD 7 otevřete severní dveře. Dostanete se tak do lokace, ve které vás již očekává další boss.


BOSS: Predator

predator

Tento souboj je velice jednoduchý, když znáte tu správnou taktiku. Predator se bude schovávat v houštině. Když je schovaný, je pro vás i váš radar neviditelný. Všimněte si řady beden na levé straně obrazovky. Přitiskněte se k nim z pravé strany a čekejte, odkud se Predator objeví. Pohybujte se nahoru a dolů, ať se vyhnete jeho kulkám, ale nezapomeňte být neustále přitisknutí k bednám. Skrze bedny Predator obvykle neprostřelí, ale může se stát, že nějaká kulka proletí, takže buďte ve střehu. Ve chvíli, kdy bude Predator stát na druhé straně řady beden, hoďte po něm GRENADE. Tuto taktiku opakujte neustále do kola – schovávat se za bedny a házet přes ně granáty. Souboj bude sice chvíli trvat, ale když se budete řídit toutu taktikou, můžete ho přežít i bez jediného zranění.


Záchrana Kio Marva

Po skončení souboje s Predatorem se po něm na zemi objeví IDCARD 8. Projděte za pomocí této karty severními dveřmi a objevíte se u biologických laboratoří Zanzibaru. Projděte kolem strážného a za použití stejné karty vejděte do první místnosti domu. Tam hlídají dvě kamery. Proplazte se pod stoly až k severním dvěřím, které opět otevřete stejnou kartou. Nacházíte se na rozcestí, vpravo i vlevo jsou dveře. Pomocí BLUE CARD projděte těmi vlevo a za pomocí CIGARETTES se dostaňte skrze lasery k podivnému vejci – EGG. Projděte severovýchodní cestou do druhé místnosti, kde seberte stejným způsobem další EGG. Nyní se vraťte zpět na místo, kde Snake přistál(za rozbitým mostem). Předtím jsme zvolili západní cestu, tentokrát se vydejme na východ. Dostaňte se přes vojáky do další lokace s autem a bezpečnostním laserem. Projděte do další obrazovky, kde je opět auto a bezpečnostní laser. V autě je jen RATION a hlídají ho 3 vojáci, kteří vás spatří ihned, jak vkročíte do auta. Je tedy na vás, jestli to risknete. Severní cestou se dostanete až k hradbám Detention Campu. V případě, že za zdí s lasery není strážný, vraťte se úplně zpět přes dvě lokace s lasery do lokace se dvěma auty a vojáky, poté se vraťte zpět k Detention Campu. Voják by tam už měl být. V té chvíli se podívejte do inventáře. Z vajec se vám vyklubali SNAKE a OWL. SNAKE vám snědl všechny RATION a bude to dělat i nadále, proto se ho musíte zbavit. Až se SNAKE objeví nad OWL, stiskněte nad rozbitým vejcem EGG tlačítko pro střelbu(mezeník). Snake zmizí. Zvolte si OWL jako předmět a přitiskněte se ke zdi s lasery tak, abyste byli od laserů co nejdále. Za chvíli sova zahouká a strážný deaktivuje lasery. Vejděte za hradby a po schodech po levé straně vyjděte na římsu, po které pokračujte stále na sever až ke dveřím. Otevřete je pomocí IDCARD 8. Po vstupu do budovy jděte ihned doleva nebo vás přejede obří čistič. Počkejte až se odrazí od stěny a začne se vracet, v té chvíli utíkejte hned za ním. V další obrazovce se schovejte do výklenku vpravo a v inventáři si zvolte jako předmět IDCARD 6. Počkejte až se čistič opět odrazí a odjede do jižní obrazovky a otevřete si pomocí RED CARD severní dveře. Objevíte se opět na balkóně před budovou. Jděte do pravé obrazovky a pomocí IDCARD 8 si otevřete severní dveře. Zbavte se dvou strážných a jeďte výtahem do patra B1. Poté, co vyjdete z výtahu, vám zavolá jeden z vašich fandů a řekne vám, že vás v další obrazovce čeká další boss – Night Sight.


BOSS: Night Sight

night sight

Oblečte si BULETPROOF VEST a jako zbraň si zvolte SUB MACHINE GUN. Jelikož je Night Sight neviditelný pro vás i pro váš radar, je těžké odhalit jeho pozici. Můžete ji vytušit pomocí zvuků, které vydává podlaha, ale to je prakticky nemožné. Musíte počkat, až po vás začne Night Sight střílet - tak odhalí svoji pozici. Nemějte strach a vypalte do něj, co to jde. Bude neustále měnit své pozice, takže na něj uplatňujte pořád stejnou taktiku. Mě osobně se osvědčil následující postup. Od výtahu jděte do jižní obrazovky a stoupněte si do této pozice. Počkejte až bude Night Sight v dosahu vaší SUB MACHINE GUN a začněte bez přestání střílet. Night Sight by tak měl při každém kroku dostat ránu. Až vám dojdou náboje, budete začít muset improvizovat. Přijdete sice asi o hodně životů, ale s trochou trpělivosti se souboj dá zvládnout.


Kyselinové louže

Po souboji jděte do severovýchodní obrazovky, kde se vám automaticky otevřou dveře. Projděte jimi a objevíte se v místnosti se třemi kalužemi kyseliny. Na to, abyste se přes ně dostali, budete potřebovat tři B1 RATION. Pokud je nemáte, jedno najdete na terase budovy s velkým čističem a druhé úplně na severovýchodě vně hradeb Detention Campu. Když obě použijete a vratíte se, RATION bude v obou lokacích znovu. Až tedy budete mít dostatek B1 RATION, zvolte si je v inventáři a přejděte přes kaluže. Až dojdete na konec chodby, zjistíte, že ke dveřím nemáte přístupovou kartu. Vraťte se tedy zpět do lokace, kde jste bojovali s Predatorem. Při odchodu z Detention Campu musíte opět použít fígl s OWL, aby vám strážný deaktivoval lasery. Až budete v Predatorově lokaci, jděte do severovýchodního rohu a za bednami najdete IDCARD 9. Vraťte se zpět do chodby s kyselinou a otevřete si pomocí karty dveře. Po animaci následuje další souboj.


BOSS: Dr. Pettrovich

pettrovich

Pettrovich vám hned ze začátku souboje skočí na záda. V inventáři si jako předmět zvolte nějaké to RATION a jako zbraň MISSILE. Vystřelte raketu a naveďte ji Pettrovichovi do zad. Pár ran ho usmrtí.


Hledání MSX cartridge

Pamatujete na onen posuvný pás směrem na západ od místa, kde jste přistáli s HANG-GLIDERem? Přesně k němu se teď musíte vydat. Zvolte si v inventáři krabici a nasedněte na pás, který vás odveze zpět do Tower Building. Jděte do spirálové místnosti a vyjděte z budovy jižním východem. Vraťte se až do budovy Zanzibaru. Klasicky sestřelte vojáka se zeleným baretem a vyjděte jihovýchodním východem na dobře známou chodbu. Vydejte se chodbou směrem do prava a a otevřete si dveře pomocí RED CARD. Dostanete se tak do lokace, kde jste našli RED CARD a BLUE CARD. Nyní použijte IDCARD 9 na dveře vpravo a najdete GREEN CARD, která v sobě kombinuje IDCARD 7-9. Vyjděte z místnosti a jděte k výtahu. Jeďte do 4.patra. Jistě si pamatuje cestu do jídelny, že? Vydejte se tam. Pokud si ji nepamatujete, najdete ji o několik desítek řádků výše. Pokračujte do pravé obrazovky a pomocí RED CARD projděte dveřmi vpravo do mrazáku. Poberte nějaké to RATION. Chvíli v mrazáku počkejte, dokud se vám NASTASHA’S BROOCH nezmění na BROOCH. Nyní se musíte opět vrátit do Tower Building. Dostaňte se tam v krabici na běžícím pásu. Až vás vyloží v budově, jděte stále na sever, dokud nenarazíte na dveře. Otevřete je pomocí GREEN CARD. Vlezte si v krabici na posuvný pás a objevíte se opět u Detention Campu. Vydejte se do lokace, kde jste bojovali s Pettrovichem a pomocí BROOCH si otevřete skříňku, ve které nenajdete nic jiného než díru ve zdi. Proplazte se na druhou stranu a zjistíte, že kolem CARTRIDGE, kterou potřebujete získat, se pohybuje spousta krys, kterých když se Snake dotkne, tak zemře. Vraťte se tedy dírou zpět do skříňky a stoupněte si přímo naproti díře. V inventáři si zvolte B3 RATION a myši začnou postupně vylézat. Střílejte přímo před sebe a jednu po druhé zlikvidujte. Až všechny pozabíjíte, můžete se dírou proplazit pro CARTRIDGE. Vyjděte z místnosti. Propadnete se do podzemí. Pomocí RED CARD si otevřete dveře napravo, kde najdete pár granátů. Vyjděte z místnosti a v jižní místnosti najdete další potřebné vybavení. Pokud vám tato místnost nejde otevřít, hoďte na dveře granát. Tak, teď se musíte psychicky připravit na souboj s Metal Gearem. Jako zbraň si zvolte GRENADE, jako předmět nějaké to RATION a pomocí BLUE CARD projděte severními dveřmi.


BOSS: Metal Gear D

metal gear

Souboj s Metal Gearem je celkem těžký, ale dá se zvládnout, když víte, jak na to. V prvé řadě je třeba si uvědomit, že se Metal Gear může pohybovat pouze dopředu a dozadu. Musíte si dávat pozor, ať se ho nedotknete. Jinak by to totiž pro vás znamenalo jistou smrt. Když po vás střílí z kulometu, stačí když ho budete obíhat. Ovšem rakety, které vystřeluje, jsou velice nebezpečné, proto jim utíkejte tím nejjistějším způsobem, tedy zvolte si v inventáři BLUE CARD, vyjděte z místnosti a hned se tam zase vraťte. Rakety budou pryč. Jediným zranitelným místem Metal Gearu jsou jeho nohy, na které musíte házet granáty. Útočte tedy na nohy, vyhýbejte se střelám z kulometu a sem tam vyběhněte z místnosti, abyste se vyhnuli smrtícím raketám. Opakujte neustále dokola tuto taktiku a měli byste bez problémů Metal Gear porazit s minimální újmou.


BOSS: Gray Fox

gray fox

Po explozi Metal Gearu se objevíte v jiné místnosti. Snake kvůli explozi hoří a vy ho můžete uhasit jen tak, že pomocí mezerníku vyhodíte z inventáře všechny předměty. RATION si nechte až úplně na konec, ať si ještě uzdravíte popáleniny. Po uhašení ohně jděte do další místnosti. Projděte dveřmi po levé straně do místnosti s minovým polem, kde vás čeká souboj s Foxem.

Samotný souboj probíhá ve velice malé místnosti, u jejíž stěn jsou navíc položené miny. Nepřibližujte se tedy ke stěnám a soustřeďte se na pohyb Foxe. Když vám bude chtít dát ránu, předběhněte jej a udeřte ho pěstí. Tak začne znovu pobíhat dokola a pokusí se vás opět udeřit. Gray Fox dává pěstí trojkombo, tudíž stačí od něj odběhnout, nechat ho třikrát udeřit pěstí naprázdno a poté zaútočit. Jelikož nemáte žádné zbraně, ani vybavení, půjde čistě o pěstní souboj. Pobíhejte pořád dokolečka, vyhýbejte se minám a úderům Foxe. Vše je o načasování. Když uvidíte Foxe běžet po straně jedné místnosti, postavte se vedle jeho trajektorie, počkejte až poběží kolem vás a udeřte. Opakujte taktiku a snad ho porazíte, přestože to je nejtěžší boss ve hře.


BOSS: Big Boss

big boss

Ihned po porážce Graye Foxe vás čeká další souboj s Big Bossem – vůdcem Zanzibaru. Hezky si vás přivolá do místnosti, ve které souboj proběhne. Nyní je vaším úkolem opatřit si zbraň. K tomu se vám hodí mapa, která vám ukáže, kterou kartu potřebujete na dveře. Ihned po animaci pokračujte o obrazovku do prava, seberte B1 RATION a pokračujte do severní obrazovky, kde seberte další B1 RATION. V další levé obrazovce uvidíte troje dveře. Jedny na severu a dvoje dole. Jděte do těch dole vlevo. Najdete tam IDCARD 6. Vyjděte z místnosti a pokračujte do další levé obrazovky. Seberte další RATION a pokračujte dolů. U dveří uvidíte kaluž kyseliny, které se zbavíte stejně jako v předchozím případě použitím B1 RATION. Zbavte se kyseliny a pokračujte v kolečku kolem místností uprostřed, tedy vydejte se opět do prava. Tam pomocí IDCARD 6 projděte levými dveřmi do místnosti, ve které najdete IDCARD 1. Pokračujte v kolečku kolem místností uprostřed. Doběhněte až do severovýchodní obrazovky, kde projděte dveřmi za pomocí IDCARD 1. V místnosti najdete další kartu a to IDCARD 2. Jděte do severozápadní obrazovky, kde pomocí IDCARD 2 projděte do místnosti se šachtou. Vlezte do ní, najdete tam IDCARD 3. Vyjděte z místnosti, jděte do jižní obrazovky a pomocí IDCARD 3 si otevřete pravé dveře. Najdete IDCARD 4. Vyjděte z místnosti a jděte o obrazovku do prava, tedy do jihovýchodní obrazovky. Použijte IDCARD 4 na dveře a dostanete se do místnosti, ve které najdete LIGHTER. Dávejte si ale pozor na kyselinu! Jděte do severní obrazovky se třemi dveřmi, kde si pomocí IDCARD 4 otevřete pravé dveře. Opět si dejte pozor na kyselinu a seberte IDCARD 5, kterými otevřete dveře v jihozápadní obrazovce, tedy v lokaci, kde jste neutralizovali louži kyseliny. V místnosti najdete SPRAY. Nyní si v inventáři jako zbraň zvolte LIGHTER a jako předmět SPRAY. Dohromady to dělá docela slušný plamenomet. Nyní jste tedy dostatečně vybavení, aby jste se mohli postavit Big Bossovi čelem.

Nemusíte se bát, souboj s Big Bossem je velice jednoduchý. Najděte si nějakou řádku beden, já osobně používám tu v jihozápadní obrazovce. Oproti Big Bossovi máte tu výhodu, že přes tyto bedny můžete střílet. Schovávejte se tedy vždy na druhé straně beden a střílejte z plamenometu po Big Bossovi. Nezapomeňte si doplňovat zdraví. S touhle taktikou nemůžete nevyhrát.


Útěk

V severní obrazovce projděte severními dveřmi. Po animaci vás čeká útěk ze základny. Při něm vás následuje Holly, která vám dá zbraň s nekonečnou municí. Jděte stále dopředu a střílejte vojáky, přitom dávejte pozor na propasti v zemi. Až narazíte na výtah, tak ho přivolejte, ale připravte se na to, že trvá dost dlouho než přijede, proto se soustřeďte na vojáky a vystřílejte je. Ihned, jak výtah přijede, do něj vlezte a jeďte nahoru. Pár vojáků vám může vběhnout do výtahu, proto se jich zbavte. Až se dostanete z budovy, pokračujte jedinou možnou cestou kupředu. Vojáci vám budou neustále v patách, proto je sem tam postřílejte. Zpomalovat vás budou dráty natažené na cestě. Tak jako tak, bez větších problémů by jste měli doběhnout až na místo setkání s helikoptérou, která vás zachrání. Helikoptéra je ale bohužel ještě daleko, proto se musíte soustředit na vojáky. V pravém dolním rohu je propast, takže pozor. Střílejte vojáky, dokud vám budou síly stačit. Není to příliš náročné. Po chvíli přiletí helikoptéra a Snake s Holly budou zachráněni.

Mise Intrude F014 byla úspěšně splněna!

the end

Anketa

Jste spokojeni s délkou MGS: Ground Zeroes?

Celkem 18388 hlasů | Staré ankety


Přispějte prosím na webhosting!


Informace a další formy podpory


Přidejte si nás na Facebooku

Hideout na Facebooku
Design by Fineway Studios | HTML & CSS by RaĎim | PHP by snakeeater
Copyright 2004-2007 Metal Gear Hideout